Urząd Miasta Zabrze

Dofinansowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Treść główna

W Zabrzu rozpoczęły się XI Międzynarodowe Targi Turystyki

12.04.2019
Autor: Wydział Kontaktów Społecznych
XI Międzynarodowe Targi Turystyki

W hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki w Zabrzu rozpoczęła się dzisiaj jedenasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki - imprezy, która co roku przyciąga do naszego miasta przedstawicieli instytucji i obiektów dziedzictwa przemysłowego, muzeów oraz miast i regionów z całej Europy. Tym razem w trakcie targów będziemy mogli odwiedzić stoiska przygotowane przez wystawców m.in. z Grecji, Czech, Słowacji i Polski.

Oficjalnego otwarcia XI Międzynarodowych Targów Turystyki dokonała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik wraz z Nikolettą Nikolopoulou - dyrektor Biura na Polskę i Czechy Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej. Grecja, jako kraj partnerski tegorocznych targów turystyki, zaprezentuje swoją bogatą ofertę turystyczną i kulturalną. Będzie można spróbować greckich specjałów, zobaczyć występy artystyczne przybliżające grecką kulturę. Usłyszymy m.in. Zoe Tiganourię – grecką piosenkarkę i kompozytorkę. Pokazy kulinarne ze sceny poprowadzi Teo Vafidis - honorowy członek Chef’s Club of Greece, reprezentant Poland Branch Office Chef’s Club of Greece.

Obok stoiska partnera Targów - Grecji, w MOSiR w Zabrzu odwiedzić będzie mozna dzisiaj i jutro ponad 70 stoisk przygotowanych m.in. przez: Szyb Maciej w Zabrzu, Galerię Figur Stalowych w Gliwicach, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Kolejkowo, Park Techniki Wojskowej w Zabrzu, Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach, Łódzką Organizację Turystyczną, Lubowniańskie Muzeum – Zamek w Starej Lubowni, Orawską Kolejkę Leśną oraz Zamek Orawski.

Ciekawą propozycją będzie z pewnością konkurs, który zorganizowany zostanie w trakcie Targów. Wygrać będzie można m.in.: wycieczkę do Grecji ufundowaną przez kraj partnerski, piłkę z autografami piłkarzy Górnika Zabrze, dwudniowy pobyt w hotelu Diament ze śniadaniem i kolacją, zaproszenia do Multikina, zaproszenia do klubu Fitness Reshape, zaproszenia do Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji, zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza, zaproszenia do Filharmonii Zabrzańskiej, Teatru Nowego, Śląskiego Ogrodu Botanicznego czy Kolejkowa. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie Państwo na facebooku (Międzynarodowe Targi Turystyki w Zabrzu).

Warto przypomnieć, że Międzynarodowe Targi Turystyki towarzyszą dwudniowej XVI Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego, która trwa w Zabrzu od wczoraj.

Aktualne informacje zarówno na temat targów, jak i konferencji, znajdziecie Państwo na stronach:
www.targi-zabrze.pl
www.konferencja-zabrze.pl

Newsletter

Aktualności miejskie w Twojej poczcie

Zarządzaj subskrypcjami newsletterów

Zawartość stopki
e-direct

Projekt i realizacja: