XVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

16.06.2009

5 czerwca w zabrzańskim Multikinie rozpoczęła się dwudniowa XVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna.

Po raz pierwszy konferencję, której tegoroczną edycję otworzyła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, zorganizował w 1993 roku zespół prof. Zbigniewa Religi.

Główne tematy spotkania, które przedyskutują najlepsi geriatrzy w Polsce, mają pomóc w optymalizacji leczenia coraz większej grupy chorych. Kolejnymi omawianymi wątkami będą m.in.: postępowanie z chorym z ostrym zespołem wieńcowym i dodatkowymi dużymi obciążeniami.

W konferencji, oprócz wybitnych polskich autorytetów, uczestniczą także eksperci ze Stanów Zjednoczonych i Włoch.
4 czerwca na terenie Śląskiego Centrum Chorób Serca, w ramach sympozjum, odbyły się X Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej w Zabrzu - Warsztaty z Zakresu Rotablacji i Ultrasonografii Wewnątrzwieńcowej.